نویسنده: نادر ابراهیمی

.

مردی در تبعید ابدی، زندگی نامه صدرالدین محمدبن ابراهیم قوام شیرازی ملقب به ملاصدرا یا صدرالمتالهین از نوجوانی تا مرگ است.

حضرت ملاصدرا، در نوجوانی، پس از مرگ پدر، برای شاگردی استادانی چون شیخ بهایی ومیرفندرسکی به قزوین که در آن زمان پایتخت کشور بوده است سفر میکند و خیلی زود به مرتبه تدریس و سپس ملایی میرسد، و در همان دوران نیز به دلیل درک نشدن توسط عوام و دشمنی ملاهای درباری نان به نرخ روز خور به ناکجاآباد تبعید میشود.

صدرالمتالهین که به پشتوانه و حمایت استادانی چون شیخ بهایی ومیرداماد ومیرفندرسکی از اعدام رهایی یافته بعد از تبعید، در منطقه کوچکی به نام کهک قم ساکن میشود تا روزی که شاه عباس از سلطنت کنار گذاشته شده و به دعوتت مردم شیراز به دیار خود باز میگردد.

مطالعه این کتاب برای من مثل سایر آثار نادر ابراهیمی، بیش از اینکه رمان باشه یک روش زندگی بود، راهی که حضرت ملاصدرا در مقابل مشکلات پیش گرفته، روش مقابله با سختی، نحوه سختن گفتن با فرزند و همسرهمگی برام مثل درس بودند و خدا شاهده تمام مدتی که کتاب رو میخوندم چقدر روم تاثیر داشت و آرومتر بودم.

من قسمتهایی از کتاب رو که دوست داشتم و تا اونجایی که زمانم اجازه میداد نت برداری کردم، نوشتنشون برام به دلیل فقدان زمان کار راحتی نیست ولی وُیس نُتها رو توی کانالم میزرام.

از قبل هم بابت صدای گرفته ام به خاطر آلرژی عذرخواهی میکنم.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها